Reklamacje i zwroty

Zwroty

Zgodnie z prawem konsumenckim towar zamówiony przez Internet można zwrócić w ciągu 30 dni od otrzymania przesyłki i bez podawania przyczyny zwrotu.

Zwracany produkt, bez śladów użytkowania, należy odesłać na adres korespondencyjny Galerii Ptylek po wcześniejszym ustaleniu szczegółów zwrotu z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Jak zwrócić towar?

Krok 1. Wyślij formularz zwrotu
Poinformuj nas mailowo o chęci zwrotu towaru. Możesz w tym celu przesłać wypełniony formularz zwrotu na adres e-mail: galeria@ptylek.eu.

Krok 2. Wysyłka zwracanego towaru Po otrzymaniu odpowiedzi z naszego Biura Obsługi Klienta prześlij zwracany towar na adres:

Galeria Ptylek Justyna Estkowska
Zacisze 1/3
64-211 Obra

Zwrot towaru powinien nastąpić nie później niż w terminie do 10 dni od daty przesłania formularza zwrotu. Koszty zwrotu towaru, tj. opłaty za jego odesłanie, leżą po stronie Kupującego.

Krok 3. Zwrot pieniędzy
Zwrot pieniędzy za zakupione produkty następuje niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od daty otrzymania paczki ze zwracanym towarem. Pieniądze zwracane są na podane w formularzu zwrotu konto bankowe.

Reklamacje produktów

Produkt można zareklamować, jeśli jest on niezgodny z umową, tj. opisem lub zdjęciem zamówionego produktu.

Podstawą reklamacji nie mogą być:

Indywidualne ustawienia monitora komputerowego

Ustawienia te mogą wpływać na różnice w prezentacji kolorów produktów na stronie ptylek.eu oraz w rzeczywistości. Kolory otrzymanych produktów mogą nieznacznie różnić się od tego, co jest widoczne na stronie sklepu.

Jeśli poniższa gama 18 kolorów od czerni do bieli ma widoczną granicę pomiędzy barwami, to ustawienia jasności i kontrastu Twojego monitora są prawidłowe.

Jakość obrazów drukowanych ze zdjęcia Klienta

Zamawiając wydrukowanie obrazu z Twojego zdjęcia, pamiętaj, by spełniało ono wymagania dotyczące jakości, czyli rozdzielczości fotografii (informacje znajdziesz w zakładce FAQ). Przy zamówieniach obrazów ze zdjęć własnych, przed złożeniem zamówienia i zapłatą, prosimy o przesłanie zdjęcia do akceptacji – jeśli zdjęcie nie spełnia wymagań, informujemy o tym mailowo.

Wygląd obrazów ręcznie malowanych
Z uwagi na niepowtarzalny charakter prac wykonywanych ręcznie przez artystę malarza, gotowy obraz może nieznacznie różnić się od prezentowanego na zdjęciu w naszej galerii. Drobne różnice mogą dotyczyć odwzorowania motywów lub innych elementów obrazu – nawet najzdolniejszy artysta nie zawsze jest w stanie namalować kilka identycznych obrazów.

Reklamacje usługi transportowej

Opakowania wysyłkowe i ubezpieczenie przesyłki

Obrazy i inne produkty zabezpieczamy na czas wysyłki solidnymi materiałami ochronnymi, takimi jak folia bąbelkowa i narożniki. Obrazy przesyłane są w mocnych, odpornych na uszkodzenia opakowaniach kartonowych. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone na czas transportu (ubezpieczenie w cenie przesyłki).

Choć nasze obrazy są odpowiednio zabezpieczone, nie możemy zagwarantować, że nie ulegną uszkodzeniom podczas transportu. W chwili odbioru paczki od kuriera należy uważnie przyjrzeć się opakowaniu oraz sprawdzić, czy jego zawartość nie nosi śladów jakichkolwiek szkód.

Reklamacje

W przypadku zauważenia uszkodzenia produktu lub opakowania (które wpływa na powstanie defektów w zamówionych produktach) prosimy o złożenie reklamacji usługi kurierskiej na adres galeria@ptylek.eu.
Do e-maila prosimy dołączyć:

  • formularz reklamacyjny – pobierz formularz,
  • protokół uszkodzenia (spisany przez kuriera),
  • ksero lub skan/zdjęcie dokumentu zakupu (paragon, faktura),
  • opcjonalnie, jako dodatkowy dowód - zdjęcia uszkodzonej paczki/produktu.

Odrzucenie reklamacji
Reklamacja może zostać odrzucona w przypadku, gdy protokół uszkodzenia nie zostanie spisany lub zostanie spisany zbyt późno, a podstawą reklamacji będą uszkodzenia mechaniczne.

Uwagi i wnioski

Pracujemy w oparciu o najwyższe standardy obsługi naszych Klientów i stale dbamy o doskonałą jakość oferowanych produktów. Jeśli masz uwagi lub sugestie, które wpłynęłyby na jeszcze lepsze działanie Galerii Ptylek, zgłoś je nam:


Dziękujemy za Twoją opinię!